طرز تهیه شله زرد خوشمزه

17 ارديبهشت 1398
طرز تهیه شله زرد خوشمزه

شله زرد یک دسر سنتی و خوشمزه ایرانی است که تقریبا همه ی ما آن را دوست داریم و از خوردن شله زرد لذت میبریم، و وجود شله زرد بر سر سفره افطار یکی از سنت های همیشگی ما ایرانیان است.

با بازی جواب همراه باشید با طرز تهیه شله زرد خوشمزه و آموزش همه ی نکات و فنون خاص برای بهتر شدن شله زرد:

مواد لازم برای پخت شله زرد:

برنج خورده معطر      1پیمانه

شکر       2پیمانه

زعفران دم کرده      به مقدار لازم

خلال بادام خیسانده در گلاب      به میزان دلخواه

گلاب     نصف پیمانه

هل دم کرده       3 قاشق غذا خوری

کره     2قاشق غذا خوری

روغن مایع     دو قاشق غذا خوری

طرز پخت شله زرد:

ابتدا برنج ها را از شب قبل بخیسانید . سپس همراه با آب در قابلمه بگذارید تا جوش بیاید، زمانی که به جوش آمد حرارت را کم کرده و اجازه میدهیم برنج کاملا به حالت شفته در بیاید و مغز پخت شود، اگهر در این مدت آب برنج تمام شد به آن آب جوش اضافه کنید.

تا زمانی که برنج کاملا پخته نشده و شکر را اضافه نکرده اید اصلا برنج را هم نزنید وگرنه ته میگیرد ومجبورید تمام مدت آن را هم بزنید.سپس زعفران را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کامل برنج رنگ بگیرد سپس کره را اضافه کنید و بعد شکر را اضافه کنید . (اضافه کردن کره به شله زرد قبل از شکر باعث میشود بعد از اضافه کردن شکر کمتر ته بگیرد)

حتما اول زعفران را به برنج اضافه کنید بعد شکر بریزید چون اینجوری بهتر رنگ میگیرد.

حتما مطمئن شوید برنج کاملا پخته باشد وگرنه با اضافه کردن شکر برنج خوب نمیپزد.

وقتی شکر را اضافه کردید خوب هم بزنید تا شکر کاملا حل شود. بعد از اینکه شله غلیظ شد بادام های خیس خورده در گلاب را اضافه کرده و بعد از اینکه چند جوش خورد و پخت شله رو به اتمام بود گلاب و هل دم کرده را اضافه کنید و اجازه دهید چند جوش بخورد تا عطر و طعم گلاب و هل به خورد شله زرد برود در آخر یک تا دو قاشق روغن مایع به آن اضافه کنید، روغن باعث میشود از آب انداختن شله جلو گیری کند.در آخر حرارت را بسیار کم کنید و دمکنی بر سر قابلمه قرار دهید تا شله دم کند بعد از یک ربع حرارت را خاموش کرده اما دمکنی را از سر قابلمه بر ندارید و اجازه دهید 20 دقیقه دیگر بر سر قابلمه بماند. در آخر در ظرف مورد نظر ریخته و با استفاده از خلال بادام و خلال پسته و پودر دارچین آن را تزیین کنید.

نوش جان