طرز تهیه حلیم بادنجان خوشمزه خانگی

16 ارديبهشت 1398
طرز تهیه حلیم بادنجان خوشمزه خانگی

حلیم بادنجان هم یکی از آن دسته از غذا های خوشمزه ایست که بیشتر در ماه رمضان خورده میشود و حلیم بادنجان ما را به یاد ماه رمضان میاندازد.

چه بهتر که ما بتوانیم خودمان در آشپزخانه ی خانه ی خودمان این غذای خوشمزه و مقوی را تهیه کنیم تا از سالم بودن ان اطمینان کامل را کسب کنیم.

با بازی جواب همراه باشید با طرز پخت حلیم بادنجان خوشمزه خانگی:

مواد لازم برای حلیم بادنجان:

پیاز    3عدد

گوشت (گردن)    نیم کیلو

نمک فلفل زرد چوبه     به مقدار لازم

سیر     دو حبه

خرده برنج    2لیوان سرخالی

بادنجان     حدود3کیلو

کشک    حدود 2 لیوان

نعنا خشک     به مقدار لازم

زعفران     به مقدار لازم

طرز تهیه حلیم بادنجان:

ابتدا 2عدد پیاز ها را نگینی خورد کرده و در روغن تفت میدهیم تا طلایی شود سپس گوشت گردن را به آن اضافه کرده و تفت میدهیم تا تغییر رنگ دهد سپس فلفل و زرد چوبه را اضافه کرده و دو حبه سیر را نیز اضافه میکنیم و در آخر آب را اضافه میکنیم و اجازه میدهیم تا گوشت خوب بپزد و در آخر نمک را اضافه میکنیم زیرا اگر در همان ابتدا نمک را اضافه کنیم گوشت دیر پز میشود. زمانی که گوشت ها کاملا پخت آن را ریش ریش میکنیم و کنار میگذاریم.

در قابلمه ای دیگر برنج ها را با آب گوشت یا آب جوش ریخته و میپزیم .

بادنجان هارا پوست گرفته و ورقه ای برش میزنیم و سرخ میکنیم، و به برنج های پخته شده اضافه میکنیم و کمی دیگر آب گوشت اضافه میکنیم و سپس با استفاده از گوشت کوب برنج ها و بادنجان هارا له میکنیم تا یکدست شود.

سپس گوشت های ریش شده را اضافه میکنیم و دوباره با گوشت کوب میکوبیم تا مواد یکدست و کش دار شود.

در آخر کشک را اضافه کنید(میزان کشک دلخواه میباشد) و خوب هم بزنید و اجازه دهید کاملا جا بیوفتد. در آخر زعفران را نیز اضافه کنید.

در یک تابه پیاز خلال شده همراه با زرد چوبه و فلفل سرخ کنید و در آخر نعنا اضافه کنید.و برای خوش طعم شدن مقداری از آن را در حلیم ریخته و مقداری دیگر را برای تززین جدا بگذارید. در آخر حلیم را مزه کنید اگر احتیاج به نمک بود اضافه کنید.

روی حلیم بادنجان را میتوانید با گردو، کشک سفید، کشک زعفرانی، پیاز داغ و نعنا داغ تزیین کنید و میل کنید.

نوش جان