راهنمایی جامع خرید ادکلن و عطر

14 ارديبهشت 1398
راهنمایی جامع خرید ادکلن و عطر

شاید برای شما هم پیش آماده باشد که وقتی برای خرید عطر و ادکلن به فروشگاه میروید دچار سردرگمی شوید و ندانید که کدام عطر مناسب شما میباشد.

با بازی جواب همراه باشید با راهنمای جامع خرید ادکلن و عطر:

توصیه هایی که در هنگام خرید و استفاده از عطر به شما کمک میکند

یک عطر خوب با استاندارد های روز جهان مشخصه هایی دارد که باید در شناسنامه عطر که همیشه روی شیشه آن ثبت می شود نوشته شده باشد.

این فکر که سالیان سال فقط از یک عطر استفاده کنید و به این فکر کنید که همه شما را با آن بو بشناسند و هروقت آن بو را استشمام کردند به یاد شما بیوفتند کاملا اشتباه است!

خرید عطر نیز همانند انتخاب غذا است ، پس بهتر است به آن نیز تنوع بدهید و از عطر های مختلف لذت ببرید.

گاهی ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چرا با وجود خرید عطرهای گران قیمت باز هم بوی ماندگاری ندارد؟

اولین نکته هنگام خرید عطر این است که در چه فصلی میخواهید از آن استفاده کنید، مثلا در فصل گرما نباید عطر گرم خریداری کنید و استفاده کنید، چون هوا به اندازه ی کافی گرم هست، و این کار به خود شما و اطرافیانتان حس بدی میدهد. و این کار باغث میشود فکرکنید که این عطر ماندگاری بالایی ندارد و حس بدی به عطری که خریده اید پیدا میکنید.

زمانی که عطر را روی دست میزنید به حالت دورانی نزنید. بعد از زدن عطر بر روی مچ ها ،دست ها را به هم نمالید.

هنگام خرید عطر عجله نکنید و برای این کار وقت بگذارید و همه عطر ها را پشت سر هم بو نکنید چون دیگر چیزی متوجه نمیشوید.

چیزی که بوی عطر را از بین میبرد گرما و نور خورشید است ، پس برای ماندگاری بوی عطر و ادکلن بهتر است آن را در یخچال نگهداری کنید.

هنگام خرید عطر و ادکلن دقت کنید که برای روی پوست است یا روی لباس، زیرا اگر مناسب لباس باشد با زدن آن روی پوست ممکن است باعث ایجاد حساسیت و قرمزی شود.

تفاوت عطر اصلی و فیک(تقلبی)

تشخیص عطر اصل از تقلبی با توجه به شفافیت و نوشته های درج شده روی آن

عطر و ادکلن های اصلی از مواد کاملا طبیعی استفاده میکنند و کیفیت بالا تری دارند و ماندگاری بیشتری دارند اما عطر و ادکلن های فیک و تقلبی ممکن است همان بو را بدهند اما از مواد شیمیایی در ساخت آن استفاده میکنند تا به صرفه تر باشد اما ممکن است بعد از استفاده روی پوست دچار قرمزی شوید.

همچنین برند های معروف و اصلی از جعبه های گران قیمت و ساخته شده از چوب و چرم و یا شیشه های بسیار با کیفیت استفاده میکنند تا به راحتی بتوانید اصل بودن کالا را تشخیص دهید.

برای خرید عطر اصل ابتدا باید از فروشگاه ها و سایت های معتبر خرید کنید. دوم اینکه میتوانید از طریق بارکد درج شده ی روی عطر از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

هنگام خرید حواستان را حسابی جمع کنید و شکل شیشه و جنس شیشه و حتی به شکل و جنس جعبه توجه کنید.

یکی از تفاوت های بارز عطر تقلبی و اصلی شفافیت شیشه و عطر است، پس شیشه عطر را در نور بگیرید و شفافیتش را مورد برسی قرار دهید.

عطر های تقلبی شفافیت کمی دارند و دارای کدری هستند.

یکی دیگر از روش های شناسایی عطر اصلی نوشته های روی شیشه میباشد، در عطر های اصلی نوشته ها روی شیشه حک شده و دارای برجستگی هستند و نوع این چاپ ها بسیار منظم و پر رنگ و بدون هر گونه بی نظمی است.

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید عطر و ادکلن

_بهتر است برای خرید عطر صبح ها اقدام کنید.

_با آگاهی و آمادگی قبلی برای خرید عطر بروید.

_قیمتی خاص را در نظر بگیرید و از فروشنده درخواست کنید فقط در همان رنج قیمت برایتان عطر بیاورد.

_هنگام خرید لباس تمیز و پوست تمیز داشته باشید و از قبل عطر نزنید.

_هنگام خرید عطر به گرم یا خنک بودن آن دقت کنید.از عطر هایی که بوی شکلات در آن حس میکنید عطر گرم هستند و مناسب زمستان هستند . و عطر هایی که بوی هندوانه و لیمو در آن حس میکنید عطر خنک هستند و مناسب تابستان و گرما هستند.

_بیش از 3یا4عطر بیشتر تست نکنید چراکه مغزتان دیگر توانایی تشخیص را ندارد.

_بلافاصه عطر و ادکلن را بعداز زدن بو نکنید ، 30تا 60 ثانیه صبر کنید ، اجازه بدهید بوی الکل برود سپس بو کنید.

 

نکات دیگر:

عطر و ادکلن را در نواحی مخصوصی از بدن مثل مچ دست ها ، گلو و سینه بزنید.از آن رو این قسمت های بدن مورد اشاره هستند چرا که عطر با چربی طبیعی بدن مخلوط می شود.

نکته دیگر اینکه قبل از پوشیدن لباس ها بدنتان عطر بزنید همچنین به پشت زانوها چرا که این ناحیه از بدن رایحه عطر و ادکلن را به خوبی منتشر می کند.

در حالی که اغلب همه عادت دارند بعد از پوشیدن لباس هایشان مقداری عطر روی لباسشان اسپری کنند، که این کار هم به لباس ها آسیب میرساند هم بوی آن ماندگار نخواهد ماند.