نکاتی برای از بین بردن چربی دور کمر

9 ارديبهشت 1398
نکاتی برای از بین بردن چربی دور کمر

نکاتی برای از بین بردن چربی های دور کمر و لاغری که امروز برای شما گرد آوری کرده ایم با بازی جواب همراه باشید:

1.تخم مرغ آب پز

کسانی که همراه صبحانه خود از تخم مرغ آب پز استفاده میکنند به نسبت کسانی که همان مقدار کالری را ولی بدون تخم مرغ مصرف میکنند، چربی دور کمر بیشتری از دست میدهند.

2.آرامش

استرس و تنش های عصبی به علت بالا بردن سطح کورتیزول در بدن ،سبب اختلال در متابولیسم و آسیب های مختلف به سلامت بدن از جمله افزایش چربی در ناحیه شکم میشود.استرس همچنین باعث اشتهای کاذب میشود.

3.آبمیوه ممنوع

آبمیوه ها مقادیر بالایی قند دارند

آبمیوه ها حتی اگر خانگی هم باشد حاوی مقدار زیادی قند هستند که منجر به چاقی میشوند . سعی کنید میوه را به صورت تازه مصرف کنید و بهترین نوشیدنی آب است.

4.سرکه سیب

مصرف روزانه سرکه سیب باعث کاهش چربی میشود.روزانه یک تا دو قاشق کافی است و برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دندان ها با آب مخلوط کنید.

5.خواب کافی

عدم خواب کافی در شبانه روز سبب میشود تا بدن هورمون گرسنگی یا گرلین را بیشتر ترشح کند و برعکس از تولید هورمون سیری یا لپتین کاسته میشود.بنابراین بیشتر به مصرف مواد غذایی تمایل می یابد . میبایست حداقل 7 ساعت در طول شبانه روز خوابید.

6.کره بادام زمینی

کره بادام زمینی یک صبحانه عالی

کره بادام زمینی یکی از کامل ترین صبحانه هاست.سرشار ازپروتئین و چربی های سالم میباشد.اما در مصرف آن تعادل را رعایت کنید و روزانه حدود یک قاشق غذا خوری میزان مناسبی است.

7.قارچ

قارچ ها دارای کالری کم و ارزش غذایی بالا هستند.

از قارچها میتوانید بدون نگرانی از کالری آن در سوپ ها و سالاد ها و غذاها استفاده کنید.

8.ماست

ماست حاوی باکتری مفیدی است که به هضم غذا کمک کرده و همچنین سلامت رود را حفظ میکند و افرادی که در رژیم غذایی خود از ماست استفاده میکنند دوبرابر بیشتر افرادی که ماست مصرف نمیکنند در کاهش وزن خود موفق بوده اند.

9.کلم بروکلی

کلم بروکلی مناسب لاغری

کلم بروکلی یکی از بهترین مواد برای سوزاندن چربی های دور شکم و پهلو است.و همچنین دارای خاصیت ضد سرطان است.

بروکلی سوخت و ساز بدن را زیاد کرده، سموم را پاکسازی و از دیابت نوع دو جلوگیری میکند.بروکلی را به سوپ یا سالاد اضافه کنید و شاهد چشمگیر کاهش وزن خود باشید.

10.آجیل چهار مغز

مغز بادام و فندق و پسته و بادام هندی مغزهایی هستند که علاوه بر حفظ سلامتی عمومی بدن، در کاهش چربی های دور کمر نیز موثر هستند.دارای پروتئین زیاد هستند و احساس سیری زیادی بعد از خوردن حاصل میشود و دیگر از خوردن میان وعده های دیگر جلوگیری میکتد.

11.ماهی

ماهی ها به خصوص قزل آلا ،ماهی آزاد و ماهی تن سرشار از امگا3 هستند و مصرف دوتا سه وعده در هفته باعث کاهش چربی های مضر در بدن میشود.

12.ورزش هوازی

ورزش هوازی برای چربی سوزی مفید است

ورزش هوازی یا کاردیو به ورزش هایی گفته میشوند که سرعت تنفس و ضربان قلب را بالا میبرند.کافی است در طول هفته سه بار و هربار به مدت بیست دقیقه ورزش هوازی انجام دهید و تاثیر آن را در کاهش چربی های بدن خود ببینید.این ورزش ها شامل دویدن ، پیاده روی تند، دوچرخه سواری، ایروبیک و.. هستند.