اصلاح و از بین بردن خط لبخند با روش خانگی و طبیعی

21 فروردين 1398
اصلاح و از بین بردن خط لبخند با روش خانگی و طبیعی

با ما همراه باشید با اصلاح و از بین بردن خط لبخند با روش خانگی و طبیعی:

خط لبخند تا حدود بسیار زیادی به سبک زندگی افراد بستگی دارد. و اگر در دوران نوجوانی به خوبی از پوست محافظت شود این خط دیر تر بر پوست می افتد. کارها و مراقبت هایی که میتوان برای جلوگیری از این اتفاق انجام داد عبارتند از:

1.استفاده مکرر از کرم های ضد آفتاب. این کرم باعث جلوگیری از چین و چروک هایی که آفتاب باعثش میشود جلوگیری میکند.

2.استفاده از کرم های آبرسان و مرطوب کننده .برای حفط رطوبت پوست و جلوگیری از خشکی و ایجاد چین و چروک.

3.نوشیدن آب فراوان در طول روز.

4.کاهش استفاده از کافئین و الکل

5.ترک سیگار

6.ورزش مداوم و رعایت رژیم غذایی سالم

برای کاهش و از بین  بردن خط لبخند میتوانید از کرم های OTCاستفاده کنید که یک روش مقرون به صرفه و گزینه ی مناسبی است. ازبین مواردی که مورد مطالعه قرار گرفته است رتینول Retinol توانایی بیشتری برای شکستن رادیکال های آزاد دارد که باعث ایجاد چین و چروک میشود. برای نتیجه ی مطلوب باید هفته ای 3بار و به مدت 6 ماه از لوسیون رتینول استفاده کرد. اما در بعضی افراد باعث ایجاد حساسیت میشود پس قبل از استفاده از آن اول تست کنید.

روش تزریق ژل و چربی نیز یکی از روش های از بین بردن خط لبخند است. اما این روش ها پر هزینه تر است و همچنین این روش نیز دائمی نمیباشد.

همچنین میتوانید از روغن های گیاهی که باعث کلاژنسازی و کشش در پوست میشوند نیز استفاده کنید اما باید این روغن های گیاهی را حتما با یک روغن حامل مثل روغن زیتون و یا روغن بادام رقیق کنید. این روغن های گیاهی عبارتند از:

.چای سفید

.چای سبز

.رازیانه

.انار

.گیاه انجلیکا

.گیاه کلیورز

برای گرفتن نتیجه ی بهتر باید هروز از این روغن های گیاهی استفاده کنید، و حتما قبل استفاده آن را امتحان کنید تا مطمئن شوید واکنش آلرژی به آن ندارید.

درکل به وجود آمدن خط خنده و چین و چروک یک روند کاملا طبیعی است که با بالا رفتن سن ایجاد میشود و جای هیچ نگرانی نیست، اما شما میتوانید با استفاده از مطالب بالا کمی آن را به تعویق بیاندازید.