سبزه ی هفت سین را چه زمانی بکاریم

13 اسفند 1397
سبزه ی هفت سین را چه زمانی بکاریم

نزدیک به عید است و همه در تکاپوی انجام مراسم عید و درست کردن هفت سین و سبزه انداختن هستند. با ما همراه باشید تا آموزش چند مدل سبزه و تاریخ مناسب برای هر بذر مختلف را به شما آموزش دهیم ، با ما همراه باشید:

برای سبزه عید چند روز وقت لازم است؟

گندم: مدت جوانه زدن گندم 2تا 3 روز میباشد. و بهتر است که 20 اسفند شروع به انداختن سبزه ی گندم شویم تا برای سال تحویل سبزه ی پر و زیبایی داشته باشیم.

شاهی: سبزه ی شاهی برای چسباندن به کوزه و عروسک هایی با دامن سبزه بسیار عالی و مناسب میباشد، زیرا با خیساندن لعابدار و چسبنده میشود و میتوان به جسم مورد نظر مالید و با آبپاش آبیاری کرد و زمان مناسب برای این سبزه 22 اسفند میباشد.

شنبلیله:سبزه ی شنبلیله برگ های بسیار زیبایی دارد و باعث ایجاد تنوعی در سبزه های تکراری میشود. زمان مناسب برای این سبزه ی زیبا در 16 اسفند میباشد.

عدس: مدت جوانه زدن عدس 3 تا 5 روز میباشد. و زمان مناسب برای سبزه ی عدس 15 اسفند میباشد، اگر خواهان سبزه ای پر برگ و زیبایی هستید عدس گزینه ای بسیار عالیی است.

ماش: مدت جوانه زدن دانه ی ماش در حدود 3تا 5 روز میباشد. و برای انداختن سبزه بهتر است از 18 اسفند دست بکار شوید و این سبزه ی زیبا را درست کنید.

خرفه: برای داشتن سبزه با بذر خرفه باید در 22 اسفند دست بکار شد، چون این گیاه بسیار سریع رشد میکند و بسیار زیبا میشود.

ارزن: سبزه ی ارزن نیز سبزه ای زیباست و خرید ارزن نیز ارزان و به صرفه میباشد که زمان مناسب برای این بذر 16 اسفند میباشد.

تخمه گل آفتاب گردان: مدت زمان جوانه زدن 1تا 2 روز است.

نخود: مدت زمان جوانه زدن 3تا 4 روز.

موفق باشید با امید سالی پر نشاط.