طرز تهیه شیرینی مرنگ

22 بهمن 1397
طرز تهیه شیرینی مرنگ

شیرینی مرنگ یک شیرینی بسیار ساده و کم خرج میباشد که شما میتوانید با کمترین خرج و زحمت این شیرینی خوشمزه را در خانه برای عید تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

این شیرینی  سفیده تخم مرغی است که آنقدر زده شده تا به فرم خامه درآمده و سپس با پودر قند مخلوط شده و در فر پخته شده است. این شیرینی حسابی پفکی و توخالی است. با وجود این که شیرینی پفکی مواد خیلی راحتی دارد و به سادگی هم تهیه میشود طعم آن فوق العاده است.

مواد لازم برای شیرینی مرنگ:

سفیده تخم مرغ    4عدد

پودر قند    250گرم

نمک    1/8قاشق چای خوری
طرز تهیه شرینی مرنگ:

ابتدا تخم مرغ ها را از یخچال به مدت یک ساعت خارج کرده تا به دمای محیط برسد. سپس تخم مرغ ها را در ظرفی شکسته و زرده ها را با دقت از سفیده جدا میکنیم.دقت کنید که نباید حتی ذره ای زرده در آن وجود داشته باشد.

سپس نمک را اضافه کنید و با همزن بزنید.تا سفیده خودش را بگیرد ، دقت داشته باشید که ظرف و پره های همزن کاملا تمیز باشد.

سپس کم کم پودر قند را اضافه کنید و همچنان هم بزنید.

انقدر هم بزنید تا غلظتش مانند خامه شود و مواد از ظرف نریزد.( برای نتیجه عالی باید در تمام مراحل کار هم بزنید و توقف نداشته باشید )

کف سینی فر را کاغذ روغنی بندازید و مواد را درون قیف بریزید و با ماسوره دلخواه روی کاغذ شکل بزنید.سپس سینی را داخل فر با درجه حرارت 150 سانتیگراد به مدت 35-45 دقیقه قرار دهید تا شیرینی ها بپزند و خشک شوند ( دمای فر ها متفاوت میباشد و پس از 30 دقیقه باید شیرینی ها را چک کنید و اگر نرم بود بگذارید باز هم بپزد ، این شیرینی با دمای پایین باید پخته و خشک شود )

نکته1- شما میتوانید مقداری رنگ خوراکی در آخر به مواد اضافه کنید و شیرینی های رنگی داشته باشید.

نکته2- همچنین میتوانید مقداری وانیل و یا پودر کاکائو همزمان با اضافه کردن پودر قند به مواد اضافه کنید.

نکته3- این شیرینی بسیار رطوبت هوا را به خود جذب میکند ، پس شیرینی ها را در ظرفی در بسته و در جای خنک نگهداری کنید و در روز هایی که رطوبت هوا زیاد است نپزید.