ژست های زیبا برای عکاسی خانم ها

26 دي 1397
ژست های زیبا برای عکاسی خانم ها

خانم ها همیشه دوست دارند در عکس ها بدرخشند. در اینجا چندین ژست مخصوص خانم ها جمع آوری کرده ایم تا دیگر مجبور به گرفتن عکس هایی با ژست های تکراری نباشید و در عکس ها زیبا تر و جذاب تر دیده شوید.

بهتر است هنگام عکس گرفتن به آرامش خود مسلط باشید و آرامش خود را حفظ کنید این نکته بسیار مهم است تا در عکس مصنوعی نباشید.

و اگر شما قرار است عکاسی کنید و سوژه شما خانم است بهتر است قبل از عکاسی در فرد مورد نظر احساس آرامش ایجاد کنید، با او کمی گپ بزنید تا با شما احساس راحتی کند و اعتماد بفس بگیرد.

عکس صورت یا کلوزآپ

عکس از صورت یکی از بهترین حالت های عکاسی میباشد . منظور عکس از شانه ها به بالا میباشد. برای عکاسی عجول نباشید و برای گرفتن بهترین حالت باید چندین عکس گرفته شود.

عکس از صورت، از شانه به بالا

در این حالت شانه های خود را روبروی دوربین قرار بدهد و صورت را به سمت دوربین بچرخاند. معمولا هر شخص سمتی از صورتش و یا زاویه ای بهتری از صورتش دارد. پس از همان سمت که صورت در عکس بهتر دیده میشود عکس برداری کنید. و مطابق میل سوژه عکس بگیرید.

عکس کلوزآپ،چرخش به سمت دوربین

در همین حالت میتوانید عکس های کلوزآپ بگیرید. و یا میتوانید از هر سمت سوژه عکس بگیرید. این حالت میتوانید چهره ی آرام داشته باشید و با یک لبخند عکس را دو چندان زیبا کنید.در این مدل عکس ها میتوانید روی حالت های مو بسیار مانور دهید و به شکل های مختلف درآورید. که مو بسیار تاثیر گذار است و از آن قافل نشوید.

عکس های تمام قد یا نیم تنه

وقتی میخواهید عکس تمام قد یا نیم تنه بگیرید یاید چند قدمی عقب تر بروید تا قد سوژه کامل مشخص شود و فضای بیشتری در عکس دیده شود.

در این عکس ها میتوان دست به سینه و یا دست به کمر باشید و یا دست ها را در جیب قرار دهید.

این عکس ها میشود یا یه لبخند زیبا گرفته شود و یا با یک صورت جدی باشد. برای بهترین حالت بهتر است حالت های مختلف را امتحان کنید.

به بدن  کمی حالت بدهید، تا زیبا تر به نظر برسید.

ایستاده و با کمی قوس در بدن و دست به کمر

و یا میتوانید از کنار عکس بگیرید و از او بخواهید صورت را به سمت دوربین بچرخاند. میتوانید دست را به کمر بزنید و یا حتی کاملا به صورت نیم رخ عکس بگیرید. از موها قافل نشوید. سعی کنید دست و شانه ی دیگر در عکس دیده نشود وگرنه باعث میشود چاق دیده شوید. سعی کنید صاف بایستید و قوز نکنید.

از کنار عکس بگیرید و دست به کمر بایستید

عکس های دست به سینه بسیار مرسوم است و اکثر مردم از این ژست استفاده میکنند و ژست موفقی است. پس از این استفاده کنید. میتوانید این ژست را به صورت تمام رخ و یا نیم رخ و سه رخ انجام دهید.

دست به سینه بایستید و به دوربین نگاه کنید

میتوانید حالت های متفاوتی را امتحان کنید دست ها را به پشت ببرید بدن خود را به حالت s بدهید تا لاغر تر و خوش هیکل دیده شوید. میتوانید سر خود را کمی کج کنید و به دوربین نگاه کنید.

ژست های غیر رسمی و راحت

ژست های متفاوت در حالت نشسته

ژست های نشسته را حتما امتحان کنید که بسیار جذاب و خاص هستند. روی زمین بشینید و حالت های مختلفی را امتحان کنید. میتوانید یکی از پاها را جمع کنید و پای دیگر را دست بگیرید. موقعیت دست ها و پا ها را جا به جا کنید و تعدادی عکس بگیرید تا بهترین آن ها را انتخاب کنید.

عکس های نشسته با حالت های متفاوت دست ها و پا

میتوانید عکس را از کنار بگیرید و پا ها را جمع کنید و دست ها را روی پا ها تکیه دهید. و به دوربین نگاه کنید.این فتوشات بسیار  محبوب بوده و جذاب است.

عکس از کنار، نشسته روی زمین

میتوانید در همان حالت قبلی بشینید ولی اینبار پا ها را کمی بیشتر جمع کنید و سر را قدری خم کنید و دست ها را روی صورت بگذارید و با آرامش به دوربین نگاه کنید. این یک عکس معصومانه و زیباست که حتما این حالت را امتحان کنید.جزو فتوشات های محبوب و دوست داشتنی است.

نشسته و دست ها بر روی صورت

ژست نشسته روی صندلی و پشت میز

میتوانید پشت میز بشینید ، و بدن خود را به سمت جلو و روی میز خم کنید.این کار باعث لاغر دیده تر شدن میشود.

یکی از دست هایتان را زیر چونه قرار بدهید. و مراقب باشید باعث ایجاد غبغب نشود. و به دوربین نگاه کنید.این یک حالت مرسوم میباشد . این حالت را میتوانید با میز های اداری و یا میز های کافی شاپ و... انجام بدهید.

عکس پشت میز.دست زیر چانه

میتوانید روی یک صندلی و یا مبل بشینید و حالت های متفاوتی بگیرید. همینطور میتوانید از وسایل مختلف در عکس هایتان استفاده کنید، مثل یک فنجان چای یا قهوه ، که حسه خوبی را به بیننده القا میکند و یک حسه صمیمی را در عکس به وجود میاورد. میتوانید پا ها را بر روی صندلی جمع کنید و یا حتی روی هم بیاندازید.

ژست نشسته بر روی صندلی با حالتی صمیمی

فراموش نکنید که برای عکس های زیبا باید صبر و حوصله داشت و حالت های مختلف را امتحان کنید. طرف زیبای و زاویه ی خوب عکستان را پیدا کنید. سعی کنید حالت های متفاوت را امتحان کنید و شجاعت به خرج بدهید و همیشه عکس های تکراری نگیرید. سعی کنید هر بار تعداد زیادی عکس بگیرید و قرار نیست که تمامی عکس های شما عالی شود اما مطمئن باشید که از میان آن ها حتما عکس های زیبایی درمیاید.

موفق باشید