طرز پخت ساندویچ گوشت و قارچ خوشمزه

24 دي 1397
طرز پخت ساندویچ گوشت  و قارچ خوشمزه

با شما هستیم با آموزش یک ساندویچ بسیار خوشمزه و لذیذ خانگی و سالم.

این ساندویچ علاوه بر طرز پخت بسیار ساده و اسانی که دارد، یکی از ساندویچ های خانگی و سالم میباشد که همه ی افراد خانه به طور حتم از خوردن ان لذت میبرند. با ما همراه باشید:

مواد لازم برای تهیه ساندویچ گوشت و قارچ :
نان باگت       1 عدد
 قارچ ورقه شده      200 گرم
گوشت چرخ کرده     450 گرم
خردل     2 قاشق غذاخوری
 پیاز متوسط     1 عدد
 آویشن      1/2 قاشق چایخوری
نمک و فلفل     به مقدار لازم
روغن زیتون     1 قاشق غذاخوری
پنیر ورقه ای     8 عدد
جعفری خرد شده     1 قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه ساندویچ گوشت و قارچ :

ابتدا پیاز را خورد کنید و با روغن زیتون در حدود 3 دقیقه تفت دهید. سپس قارچ های ورقه شده را به پیاز ها اضافه کنید و چند دقیقه دیگر به سرخ کردن ادامه دهید

نمک، فلفل و جعفری خرد شده را هم اضافه کنید و خوب هم بزنید تا ادویه کاملا با مواد مخلوط شود و طعم آن ها به خورد هم بروند. 2 دقیقه دیگر به تفت دادان ادامه دهید، مخلوط قارچ را در ظرفی بریزید و کنار بگذارید.

سپس سس خردل را در تابه که هنوز داغ است بریزید و گوشت چرخ کرده را روی آن بریزید و به خوبی با خردل مخلوط کنید. آویشن، نمک و فلفل را در گوشت اضافه کنید و هم بزنید. تا طعم همه ی مواد به خورد هم بروند. 5 دقیقه کافی است تا گوشت بپزد و قهوه ای رنگ شود. سپس گوشت را از روی حرارت بردارید.

حالا نان باگت را از وسط نصف کنیدو خمیر داخل آن را خارج کنید تا جای بیشتری برای مواد داشته باشد.ابتدا ترکیب گوشت را داخل نان میریزیم سپس ورقه پنیر را روی گوشت قرار دهید. در آخر هم ترکیب قارچ را با قاشق روی پنیر بریزید و ساندویچ را در فویل آلومینیومی بپیچید.

حالا ساندویچ خود را درون فر که قبلا با درجه حرارت 175 درجه گرم شده به مدت 15 تا 20 دقیقه قرار دهید. اجازه دهید کمی سرد شود سپس ساندویچ گوشت و قارچ را از فویل خارج کنید و میل کنید.

 نوش جان