نحوه نگهداری ساکولنت غوره ای

9 دي 1397
نحوه نگهداری ساکولنت غوره ای

شاید شما نیز بعد از دیدن ساکولنت غوره ای عاشق آن شوید و دلتان بخواهد شما هم یکی از این گیاهان زیبا و دوست داشتنی  در خانه خود داشته باشید.

با ما همرا باشید تا به شما در نحوه ی نگهداری این گیاه زیبا کمک کنیم و شما را بیشتر با این گیاه آشنا کنیم.

1.نور : این گیاه یک ساکولنت است و مشابه کاکتوس ها به نور زیادی احتیاج دارد. این گیاه به نورکامل اما غیر مستقیم نیاز دارد.ساکولنت غوره ای در نور های ملایم و حتی نیم سایه نیز به راحتی میتواند رشد می کند. این گیاه روزانه حداقل 4 ساعت نور کامل نیاز دارد. پنجره های جنوبی محل مناسبی برای این گیاه است. اما توجه کنید که گیاه را به شیشه پنجره نچسبانید زیرا ممکن است بسوزد.

2.آبیاری: آبیاری این گیاه نیز مانند گیاهان کاکتوسی است و به آب زیادی ندارد اما باید منظم باشد ، آب مورد استفاده باید بدون املاح باشد و حدودا هر سه هفته تا یک ماه یک بار لازم است.

دقت داشته باشید که در هنگامی که گیاه را  آبیاری میکنید آب بر روی شاخ و برگ گیاه نریزد زیرا در سرما باعث یخ زدگی و در گرما باعث سوختگی میشود. در زمان بین دو آبیاری اجازه دهید خاک رطوبت خود را تا 80 درصد از دست دهد اما کاملا خشک نشود. دقت کنید که کاکتوس ها و سایکولنت ها و این نوع گیاهان به غرق آبی و بی آبی بسیار حساس اند. و در حالت غرق آبی دچار پوسیدگی ریشه می شوند و در حالت بی آبی شکل ظاهری خود را از دست می دهند پس در ابیاری بسیار دقت کنید.


3.خاک: این گیاه به ترکیب خاکی  مثل خاک باغچه + خاک رس + ماسه شسته و مقدار کمی خاک برگ یا پیت ماس نیاز دارد.


4.تکثیر: روش تکثیر این گیاه بسیار ساده و اسان است و فقط کافی است قلمه های کوچکی به طول 5 سانتی متر از انتهای ساقه های جوان و شاداب آن ببرید و در محلی سایه قرار دهید تا ته آن پینه ببندد. سپس  ته ساقه ها را تا 2 سانتی متر در خاک فرو کنید، بعد از آبیاری پلاستیکی روی ان بکشید و در مکانی با نور ملایم  و دمایی حدود 18 درجه قرار بدهید. بعد از دو هفته ریشه زده و کاملا گیاهی مستقل میشود و میتوانید پلاستیک را بردارید.