مواد مضر تشکیل دهنده رژلب

27 آذر 1397
مواد مضر تشکیل دهنده رژلب

محققان پس از تحقیقات فراوان به این نتیجه رسیده اند که مصرف طولانی مدت انواع لوازم آرایشی که مدت زمان زیادی روی صورت بماند و خصوصا به هنگام خواب ، و به رخت خواب رفتن با آرایش ، موجب بروز عواقب هولناکی در بدن خانم‌ها در دراز مدت  می‌شود روی پوست تاثیر بسیار بدی دارد و میتواند سلامت آن ها را به خطر بیاندازد.

یکی از لوازم آرایشی پر مصرف که اکثر بانوان از آن استفاده میکنند رژ لب است که امکان ورود مضرات آن به داخل بدن خانم‌ ها را دارد و مستقیما به داخل بدن راه دارد.

در بسیاری از لوازم آرایش مقادیر کمی سرب  وجود دارد که وجود این ماده به داخل بدن می‌تواند به سیستم عصبی و هورمونی خانم‌ها آسیب برساند و باعث خشکی و ترک خوردگی لب‌ها میشود و تاثیرات دراز مدت فراوانی دارد که یکی از این تاثیرات سرطان است!بله! درست فهمیدید ، پس باید ان را بسیار جدی بگیرید، همچنین ممکن است رنگ لب پس از سال‌های زیاد تغییر کنند و سلول‌های رنگ دانه‌ای آسیب ببینند.

مواد تشکیل دهنده خطرناک و مضر رژلب

رژ لب ها دارای مواد نگهدارنده پرماندئید است که این ماده سرطان‌زا و بسیار مضر است و همچنین کارابن و روغن‌های معدنی که باعث بسته شدن منافذ پوست می‌شود در بسیاری از لوازم آرایشی استفاده میشوند.

زمانی که لوازم آرایشی خصوصا رژ لب  برای مدت‌ زمان زیاد روی لب ها و پوست بماندامکان اینکه همراه غذا خوردن و آشامیدن وارد بدن شوند و موجب بیماری و مسمومیت میشود خصوصا خانم‌هایی که از این لوازم  آرایشی بسیار زیاد و مطور مداوم استفاده می‌کنند چون فلزات سنگین چون کادمیوم و عناصری چون آلمینیوم و منگنز را بیش از حد وارد بدن خود می‌کنند.

بنابراین موقع خرید لوازم ارایشی دقت فراوان کنید و سعی کنید هنگام ورزش کردن که صورت عرق میکند و منافذ پوست باز میشود آرایش خود را پاک کنید و حتما قبل از خواب ارایش صورت خود را کاملا پاک کنید.

 

محققان توصیه می‌کنند که خانم‌ها به هیچ وجه با لوازم آرایشی به خواب نروند.