آموزش ژله نیمرو و نون لواش

26 آذر 1397
آموزش ژله نیمرو و نون لواش

آموزش ژله نیمرو و نون لواش!!! این ژله بسیار زیبا و با نمک است و توجه هر کسی را به خود جلب میکند. این ژله بسیار دوست داشتنی را شما عزیزان میتوانید در خانه با کمی صبر و حوصله به راحتی درست کنید.پس با ما همراه باشید با آموزش این ژله ی دوست داشتنی:

مواد لازم برای ژله نیمرو:

ژله پرتقال   یک بسته

ژله الوورا   یک بسته

آب جوش   دو لیوان

بستنی وانیلی   یک عدد

طرز تهیه ژله نیمرو:

ابتدا ژله پرتقال را با یک لیوان آب جوش حل میکنیم و روی بخار کتری بنماری میکنیم تا همه ی ذرات حل بشوند.  سپس یک قاشق بستنی وانیلی بهش اضافه میکنیم تا رنگش کمی مات شود. بعد جا تخم مرغی را کمی چرب کردیم و با ژله پرتقال پر میکنیم و در یخچال قرار میدهیم تا ببندد.

حالا دو بسته ژله آلوورا را با دو لیوان اب جوش حل میکنیم و روی بخار قرار داده و هم میزنیم تا کاملا حل شود. کمی که خنک شد دو لیوان بستنی وانیلی که در دمای اتاق نرم شده اند را اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم تا کاملا صاف و یکدست شود. در کف یک سینی سلفون پهن و کمی چرب میکنیم و یک لایه ژله آلوورا حدود سه میلیمتر میریزیم و در یخچال قرار میدهیم تا کاملا ببندد.

وقتی که کاملا سفت شد ژله های پرتقال را از جا تخم مرغی خارج میکنیم و در جاهای مختلف آلوورا در سینی میچینیم و مقداری از ژله آلوورا بستنی که در محیط خانه خنک شده باقی مانده است را به آرامی در سینی میریزیم تا زرده ها ثابت شوند اما مراقب باشید روی زرده ها نریزد.دوباره در یخچال قرار میدهیم تا کاملا سفت شود و در آخر با چاقو برش های نا منظم میزنیم و در ظرف میچینیم.

مواد لازم برای ژله نان لواش:

ژله آلوورا   یک بسته

آب جوش     یک لیوان

نسکافه    به مقدار کم

بستنی وانیلی   یک عدد

طرز تهیه ژله نان لواش:

ابتدا ژله آلوورا را با یک لیوان آب جوش حل کرده و روی بخار قرار میدهیم تا کاملا حل بشود و بعد که کمی خنک شد یک عدد بستنی وانیلی که در محیط خانه نرم شده را به آن اضافه میکنیم. سپس یک سینی را سلفون میکشیم و چرب میکنیم و ژله را درون آن میریزیم و یک مشمبا حباب دار را چرب میکنیم و روی ژله قرار میدهیم و در یخچال قرار میدهیم تا ببندد.

بعد از اینکه ژله بست مشمبا حباب دار را جدا میکنیم و در ظرف مورد نظر قرار میدهیم . در ظرفی کمی نسکافه را در آب جوش حل میکنم و با قلمو روی ژله میکشیم.

و هردو ژله را کنار هم قرار میدهیم و سرو میکنیم.امیدوارم از این اموزش نیز استفاده کامل را برده باشید.نوش جان