ایده تزیین پشمک یلدا

19 آذر 1397
ایده تزیین پشمک یلدا

یک ایده ی بسیار زیبا و با نمک برای زیبا تر شدن سفره ی شب یلدا!با دو اموزش پشمک ادم برفی و سگ، با ما همراه باشید:

مواد لازم:

پشمک وانیلی

پشمک کاکائو

پشمک توت فرنگی

شکلات کاکائویی

ابنبات رنگی

ربان و مقوا قرمز

طرز ساخت:

پشمک ادم برفی

ابتدا سینی یا ظرف مورده نظر را انتخاب کرده و از بشمک وانیلی خود یک بیضی نسبتا بزرگ ریخته و با دست سطح ان را صاف و یکنواخت میکنیم، سپس یک دایره برای سر ادم برفی روی تنه قرار میدهیم.

بعد دو عدد دایره کوچک از همان پشک وانیلی در کناره بدن به عنوان دست ها قرار داده و با دست صاف میکنیم، سپس بنا به سلیقه خود میتوانید از پشمک کاکائویی یا توت فرنگی برای شال و کلاه استفاده کنید به این صورت که یک نوار پشمک توت فرنگی بر روی قسمت گردن گذاشته و یک نوار دیگر از پشمک عمود بر ان و روی پشمک وانیلی قرار میدهیم و با دست کمی انرا فشار میدهیم و برای کلاه نیز به حالت یه نیم دایره از پشمک توت فرنگی برمیداریم و روی سر ادم برفی قرار میدهیم و یک توپک نیز با پشمک توت فرنگی درست کرده و بالای کلاه قرار میدهیم. سپس از دو شکلات کاکائویی گرد به عنوان چشم ها قرار میدهیم و با مقوا قرمز طرح یک لبخند کشیده و برش میدهیم و روی صورت قرار میدهیم و از ابنبات های رنگی نیز میتوان برای دکمه ها استفاده کرد و برای زیبا تر شدن دور ظرف از پودر نارگیل یا شکلات سنگی استفاده کنید.

پشمک طرح پاپی

پشمک سگ

ابتدا ظرف مورد نظر را انتخاب میکنیم سپس به حالت بیضی از پشمک وانیلی روی ظرف قرار میدهیم و یک دایره بزرگ تر برای سر و چهارتا دایره کوچکتر برای دست ها و پاها کنار هم قرار میدهیم و با دست ان هارا مرتب میکنیم. برای چشم ها از شکلات کاکائویی گرد و برای بینی یه حالت مثلثی استفاده میکنیم،برای گوش ها و دم میتوانیم از پشمک کاکائویی استفاده کنیم و برای دم یک توپک گرد کوچک و گوش ها دو تا نوار بلند از وسط سر قرار داده و تا روی ظرف ادامه میدهیم.

سپس با استفاده از روبان یه پاپیون درست کرده و روی سر زیر گوش ها قرار میدهیم.