از بین بردن مو خوره بدون کوتاه کردن مو

29 آبان 1397
از بین بردن مو خوره بدون کوتاه کردن مو

موخوره انواع فراوانی دارد، که چند شاخه شدن رایج ترین ان است.

همانطور که میدانید علت اصلی موخوره ،خشکی ناشی از بی ابی است.مو مانند کویر میشود قحطی زده میشود و یکباره با یک خشکسالی دیگر ترک میخورد و ان وقت ترک ها حکم شکاف یا باز شدن دهن مو خوره را دارد.

گفته می شود که موخوره در نهایت به ضعیف شدن مو منجر می شود و بدانید که مو خوره بر خلاف شکنندگی و سوختگی یک شبه بوجود نمایید یکی از اصلی ترین روشها برای درمان موخوره، کوتاهی مو است ولی ما در این مقاله به شما عزیزان روش های متفاوتی برای درمان موخوره بدون نیاز به کوتاهی معرفی خواهیم کرد:انواع روش برای از بین بردن مو خوره

 

چگونه موخوره را درمان کنیم؟

موخوره عبارت اند است از یک یا چند شاخه شدن انتهای ساقه ی موها. که اگر به آن رسیدگی نشود و ابرسانی نکنید پیشرفت می‌کند و موجب ضعیف شدن موها و ایجاد ظاهری ناخوشایند در موها می‌شود. خشک شدن مو ها، بلندبودن موها استفاده زیاد از اتومو و استفاده مداوم و طولانی مدت از سشوار، استفاده از رنگ ها و مواد شیمیایی همگی باعث می‌شوند که انتهای موها شکننده شده و حالت چندشاخه‌ای پیدا کند. دو شاخه شدن مو که عامه ترین حالت موخوره است بیشتر در موهای خشک و شکننده به وجود می‌آید.

موهایتان را به درستی برس بکشید

برسی خریداری کنید که مناسب استفاده‌ روزانه باشد. برسی که دانه های قابل انعطافی باشد. این نوع برس، گره‌ خوردگی موها را براحتی باز می‌کند. نباید برس را بردارید و همان اول شروع کنید به کشیدن برس از ریشه به سمت نوک موها. اگر این کار را بکنید، پیچ و تاب‌های سطحی مو تبدیل به توده‌های گره‌ خورده در انتهای ساقه‌‌ مو می‌شوند. ابتدا شما باید نوک موهای خود را برس بکشید و کم کم به بالای موها برسید.

  با موهای خود با لطافت برخورد کنید

لطفا در حمام موها را بالای سرتان جمع نکنید و شروع کنید به سابیدن با شامپو. این چنگ زدن‌ها و پیچ دادن‌ها به مو و سابیدن‌شان موجب ایجاد موخوره خواهد شد. برای خشک کردن موها نیز از سشوار با درجه حرارت بالا استفاده نکنید به موهایتان چنگ نزنید حوله کشیدن به موها و بهم ریختن‌شان در هر جهتی کار درستی نیست. چون موهای مرطوب بهم گره خورده و آسیب می‌بینند و در نتیجه دچار شکستگی می‌شوند.

به جای این کارها، دور موهای‌تان یک حوله تمیز وخشک بپیچید و اجازه دهید بر اثر مرور زمان به خودی خود خشک شود.

  موهایتان را چند سانت کوتاه کنید

موهای‌تان را هر چند ماه یکبار چند سانت کوتاه کنید تا حدودی که موخوره‌ها از بین برود. اگر همیشه مراقبت‌های لازمه را انجام دهید، نیاز نیست مدام دنبال اصلاح موهای‌تان باشید. همین مراقبت‌ها ی ساده کمک می‌کند تا موخوره از بین برود یا به حداقل برسد.

  از ماسک موز استفاده کنید

موز سرشار از روغن‌های طبیعی، پتاسیم، روی، آهن و ویتامین‌هاست که میتواند به بازگرداندن حالت ارتجاعی مو کمک شایانی کند و باعث به حداقل رسیدن شکنندگی موها می‌شود. همچنین باعث میشود موها  نرم و مرطوب نگه داشته شود و باعث بهبود بافت مو و باعث پیشگیری از ایجاد دو شاخه شدن مو می‌شود. موز را پوره کنید و به ساقه و انتهای موها بمالید یا اینکه موز را با دو قاشق غذا خوری ماست و مقداری کمی آب و آبلیمو مخلوط کنید و سپس به صورت ماسک روی موها بمالید و بعد از 45 دقیقه با آب ولرم مواد را از روی موها شست‌و‌شو دهید.

  با داشتن اطلاعات بیشتر موهای شاداب داشته باشید

اگر هر روز به حمام میروید، هر روز از شامپو استفاده نکنید.برای شستوشوی موها از آب داغ استفاده نکنید خیلی کم از سشوار استفاده کنیدوقبل از اینکه سشوار کنید موها را خیلی کم با روغن زیتون یا نارگیل چرب کنید. سعی کنید بگذارید مو به حال خودش خشک شود.در حمام موها را شانه نکشید.زمانی که مو هنوز خیس است سعی نکنید که به زور برس و شانه، گره‌ها را از هم باز کنید.