استن لی ، خالق شخصیت‌های مارول، درگذشت

22 آبان 1397
استن لی ، خالق شخصیت‌های مارول، درگذشت

استن لی خالق تمام شخصیت های مارول و نویسنده ی کتاب های مصوردر 95 سالگی درگذشت و تمامی طرفدارانش از مرگ او غمگین شدند.

و همه ی ما از کار های او خاطره داریم و از این خبر بسیار متاثر شدیم، در ادامه قسمت کوتاهی از زندگی او را میخوانیم:

استن لی درسال 1940 کار خود را به عنوان نویسنده اغاز کرد و ما باید پیشرفت صنعت کتاب‌های مصور را مدیون او باشیم که با استفاده از خلاقیت بالای خود توانست انقلابی در این زمینه ایجاد کند. استن لی در طی این سال‌ها در خلق شخصیت‌هایی مثل مرد عنکبوتی، انتقام جویان، مردان ایکس و تور و صدها شخصیت دیگر در کتاب‌های مارول و دیگر ناشرها نقش بسیار مهمی داشته است.او به عنوان مرد اول در این صنعت، از استن لی به عنوان پدرخوانده کتاب‌های مصور یاد می‌شود و یک سفیر بین دنیای کتاب‌های مصور و دیگر رسانه‌ها بوده است. او یکی از اولین نویسنده‌های کامیک بوک بوده که در دانشگاه‌های مختلف سخنرانی کرده و منبع الهام بسیاری بود.

او همچنین در صنعت فیلم‌سازی نقش تهیه کننده را در فیلم‌های سونی و فاکس که با استفاده از شخصیت‌های مارول ساخته شده بودند داشته. او البته تلاش زیادی برای جلب توجه سینما و تلویزیون به شخصیت‌های کامیک بوکی داشت و شاید بسیاری از فیلم‌های ابرقهرمانی نیز به خاطر تلاش‌های زیاد او ساخته شده‌اند.

در اوایل دهه 60 میلادی که ژانر ابرقهرمانی در مرز انقراض قرار داشت استن لی به کمک مارتین گودمن با تلاش‌های خود توانستند این ژانر را زنده نگه دارند تا امروز به این سطح از محبوبیت دست پیدا کنند.

و همه ی ما برای تلاش های بیش از حد او سپاس گذاریم.