فیلم های برتر باکس آفیس این هفته( گرینچ،ونوم و ...)

22 آبان 1397
فیلم های برتر باکس آفیس این هفته( گرینچ،ونوم و ...)

انیمیشن گرینچ توانست با فروش 66میلیون رتبه اول باکس آفیس را از آن خود کند و فیلم Bohemian Rhapsody نیز که در هفته ی گذشته صدر جدول قرار داشت نزول به رده دوم نداشت.

در این هفته شاهد فیلم های زیادی در باکس آفیس بودیم که از پنج فیلم سه فیلم از آن ها پرفروش این هفته قرار گرفتند.

با وجود اکران فیلم‌های اکشن و هیجان انگیزی همچون Overlord (اور لرد)و The Girl in the Spider’s Web (دختری در تار عنکبوت)در این هفته از تازه اکرانی‌ها ، گویا گرینچ برای مردم از جذابیت بیشتری برخوردار بوده و این انیمیشن سرسبز با فروش 66 میلیون رتبه اول باکس آفیس این هفته را برای خود کرد. و فیلم Bohemian Rhapsody نیز که در هفته گذشته صدر قرار داشت راهی جز به نزول به رده دوم نداشته.

بی شک سال 2018 ساله خوبی برای انیمیشن های سینمایی بوده، و با توجه به شروع قدرتمند The Grinch می توانیم بگوییم که این روند ادامه خواهد داشت. البته موضوع این فیلم درباره کریسمس است و درست قبل از شروع تعطیلات روی پرده رفته، پس استودیو زمان واقعا خوبی را برای اکران انتخاب کرده. از طرفی، گرینچ شخصیت مشهوری است و تعجبی هم ندارد که انیمیشن او با استقبال مردم روبه رو شده؛ ولی این تازه شروع کار است و هنوز تا پایان سال حدود 50 روز باقی مانده، پس The Grinch می تواند براحتی در میان عناوین موفق امسال جای بگیرد. این فیلم در هفته ای که گذشت اکران خود را در 4,141 سالن سینمای آمریکای شمالی آغاز کرد و توانست در نهایت 66 میلیون دلار بفروشد و در رتبه نخست باکس آفیس قرار گیرد.

انیمیشن سینمایی The Grinch در روز جمعه پا به گیشه گذاشته.این انیمیشن جذاب که محصول جدید کمپانی مشهور Illumination Entertainment که بر پایه داستانی کلاسیک نوشته دکتر زوس ساخته شده، و بعد از سه روز نمایش، اکنون رکورد بزرگ‌ترین افتتاحیه برای یک فیلم کریسمسی را در اختیار گرفته است. شخصیت گرینچ دهه هـا قبل معرفی شد و طی چند سال اخیر هم دو بار شاهد ساخت عناوینی با اقتباس از این شخصیت بوده ایم. از نسخه تلویزیونی 1996 هنوز بعنوان یک عنوان کلاسیک به یادماندنی یاد می شود، در سال 2000 هم ران هاوارد یک فیلم لایو-اکشن ساخت که در آن جیم کری شخصیت گرینچ را به تصویر کشید و عنوان موفقی بود. حال 18 سال بعد، گرینچ دوباره قصد دارد کریسمس را بدزدد!

فیلم سینمایی Bohemian Rhapsody

فیلم سینمایی Bohemian Rhapsody که داستان گروه موسیقی راک کویین و خواننده اصلی گروه یعنی فردی مرکوری را روایت می کند،با بازی رامی ملک در هفته دوم اکرانش با افت فروش نسبتا کمی روبرو شد و توانست فروشی خوب داشته باشد و در رتبه دوم جدول فروش قرار گیرد. این فیلم که هم اکنون در 4000 سالن سینما در حال اکران است در آخر این هفته توانست 30.8 میلیون دلار بفروشد و مجموع فروش خود را به 100 میلیون دلار برساند در خارج از خاک آمریکا توانسته 185 میلیون دلار بفروشد. بیشترین فروش خارجی این فیلم در کشور انگلستان بوده است.

فیلم سینمایی overlord

فیلم دیگری که این هفته اکران خود را آغاز کرده است فیلم سینمایی overlord (اور لرد) است که رتبه سوم جدول قرارگرفته است و توانسته فروش متوسطی در افتتاحیه داشته باشد.فیلم اورلرد در هفته ای که گذشت اکران خود را در 2,859 سالن سینما آغاز کرد و توانست مجموعا 10 میلیون دلار بفروشد که نسبت به بودجه 38 میلیون دلاریش فروش بسیار کمی به حساب می آید. این فیلم ترسناک ماورالطبیعه به کارگردانی ژولیوس ایوری از طرف منتقدان هم فیلمی متوسط بوده است و امتیاز 58 از 100 را دریافت کرده است.

فیلم سینمایی  فندق شکن The Nutcracker and the Four Realms

فیلم سینمایی The Nutcracker and the Four Realms (فندق شکن و چهار قلمرو)در رتبه چهارم جدول هم قرار گرفته است. این فیلم توانست مجموع فروش خود را در آمریکا به 35 میلیون دلار برساند،این فیلم در هفته ای که گذشت با افت فروش 53 درصدی روبرو شد و در نهایت توانست 9.5 میلیون دلار بفروشد. این فیلم را می توان یک شکست برای سازندگانش دانست، چرا که نسبت به بودجه ساخت 120 میلیون دلاریش فروشی بسیار بد داشته است.

فیلم سینمایی The Girl in the Spider’s Web: A New Dragon Tattoo Story

فیلم سینمایی درام جنایی The Girl in the Spider’s Web: A New Dragon Tattoo Story،به کارگردانی فد آلوارز  وبا بازیگری کلر فوی استکه در این هفته اکران خود را آغاز کرد و در نهایت فروشی بسیار بد را پشت سر گذاشت.این فیلم از طرف منتقدان هم ضعیف ارزیابی شده و به آن امتیاز 44 از 100 را داده‌ اند.این فیلم در هفته ای که گذشت اکران خود را در 2,929 سالن سینمای آمریکای شمالی آغاز کرد و توانست 8 میلیون دلار در افتتاحیه بفروشد. این فیلم با توجه به بودجه ساخت 43 میلیون دلاریش، تا به الان فروشی بسیار بد داشته است.

فیلم سینمایی A Star Is Born «ستاره‌ای متولد شده»

فیلم سینمایی با ژانر موزیکال، رمانتیک و درام A Star Is Born (ستاره‌ای متولد شده) با کارگردانی بردلی کوپر توانست جایگاه ششم جدول باکس آفیس را به دست آورد. این فیلم در 2848 سالن سینما در حال اکران است. این فیلم در این هفته با افت فروش نسبتا کمی روبرو شد و توانست 8 میلیون دلار دیگر هم در این هفته بفروشد و مجموع فروش خود را در خاک آمریکا به 178 میلیون دلار برساند. که این میزان فروش نسبت به بودجه 36 میلیون دلاری ساختش، بسیار عالی بوده است.

فیلم سینمایی Nobody’s Fool

فیلم سینمایی Nobody’s Fool (هیچ‌کس احمق نیست) هم از کمپانی پارامونت این هفته در جایگاه هفتم جدول باکس آفیس قرار گرفت. این فیلم که با بودجه 19 میلیون دلاری ساخته شده فروشی ضعیف داشت و در سینمااسکور امتیاز A- را دریافت کرد و در هفته ای که گذشت اکران خود را در 2,468 سالن سینما داشت و توانست 6.5 میلیون دلار بفروشد..داستان این فیلم زنی است که تازه از زندان آزاد می‌شود و پیش خواهر خود می‌رود. خیلی زود متوجه می‌شود خواهرش به صورت آنلاین با مردی در ارتباط است که آن چیزی نیست که بنظر می‌رسد.

فیلم ونوم

فیلم سینمایی Venom (ونوم )در هفته ای که گذشت توانست با اکران در 2351 سالن سینما 4.8 میلیون دلار بفروشد و مجموع فروش خود را در آمریکا به 206 میلیون دلار برساند. که با توجه به بودجه ساخت 100 میلیون دلاریش فروش خوبی تا به الان داشته است. فیلم ونوم در خارج از خاک آمریکا بهتر عمل کرده است، چرا که تا به الان همچنان صدرنشین گیشه های خارجی است. این فیلم با اکران در 65 کشور مختلف در مجموع توانسته این هفته 467 میلیون دلار بفروشد و فروش جهانی خود را به 673 میلیون دلار برساند

فیلم سینمایی هالووین

فیلم سینمایی Halloween (هالووین) در هفته گذشته اکران شد که محصولی از دو کمپانی یونیورسال و بلوم‌هاوس است  در 2717 سالن سینمای آمریکای شمالی اکران شد و توانست 3.8 میلیون دلار بفروشد.بودجه این فیلم  10 میلیون دلاری  است. در مقایسه با افتتاحیه فیلم پرهزینه  ونوم، فیلم هالویین فقط سه میلیون دلار کمتر فروخته است.

فیلم سینمایی the hate u give

فیلم سینمایی درام The Hate U Giveدر جایگاه دهم باکس آفیس این هفته قرار گرفت و 2میلیون فروش کرد.این فیلم که اوایل اکتبر اکران خود را با 36 سالن سینما آغاز کرده بود در این هفته در 1108 سالن سینما به نمایش درآمد.