نکاتی درمورد نگهداری از کفش ها

11 آبان 1397
نکاتی درمورد نگهداری از کفش ها

نکاتی برای نگهداری از کفش ها

1.برای این که از کفش های خود در برابر آب مقاوم کنید، فقط به یک سشوار و موم زنبور عسل نیاز دارید موم را روی تمام قسمت های کفش خود بمالید سپس سشوار را روی آن بگیرید؛ تاجایی که موم کامل آب شود.

2.با قرار دادن چای کیسه ای در کفش ها بوی بد آن ها را از بین ببرید اگر در کفش هایتان رطوبت نیز وجود دارد، ترکیبی از برنج و جوش شیرین را درون آن ها قرار داده و بگذارید ترکیب چند روز در کفش بماند.

قرار دادن روزنامه مرطوب در کفش نو

3.اگر کفش های جدیدی که به تازگی خریده اید، پای شما را اذیت می کنند، تا آن جا که می توانید درون آن ها را با روزنامه مرطوب پر کنید بگذارید کفش ها خشک شوند و سپس روزنامه ها را در بیاورید.

4.نگهداری کفش چرم کمی دشوار است؛ چراکه خیلی زود دچار خراش و ساییدگی می شود. اگر بر روی کفش چرمی شما هم خراشی افتاده است، بهترین راه برای از بین بردن آن، روغن است. گوشه ی پارچه را در وازلین فرو کنید و به آرامی بر روی خراش بکشید. خراش ایجاد شده، به سرعت محو خواهد شد.

5.اگر می خواهید با کفش های جدید خود به مجلس رقص بروید، بهتر است قبل از آن، کف کفش خود را کمی سمباده بکشید. این کار، کف کفش که ممکن است کمی سُر باشد را از بین می برد و از سُر خوردن شما جلوگیری می کند.

6.اگر نکات نگهداری کفش جیر را بلد نیستید و نمی دانید چطور بدون اینکه به کفش های جیر خود صدمه بزنید آن ها را تمیز کنید، ما راه حلی آسان به شما توصیه می کنیم. یک تکه نان خشک شده بردارید و آن را روی قسمت لک شده ی کفش خود بکشید. به این ترتیب می توانید تمام لک ها و کثیفی ها را بدون آسیب زدن به بافت جیر تمیز کنید