درمان های طبیعی برای از بین بردن چربی موی سر

4 مهر 1397
درمان های طبیعی برای از بین بردن چربی موی سر

درمان هایی برای برطرف کردن چربی مو وجود دارد که می توان به راحتی از آنها استفاده کرد بدون اینکه نیاز به مواد شیمیایی خاصی داشته باشید. از مواد طبیعی که در خانه دارید برای بهبود وضعیت موهایتان استفاده کنید.

از سرکه سیب برای از بین بردن چربی مو استفاده کنید  

سرکه سیب دارای خواصی است که هم برای موهای خشک و وز مناسب است هم برای موهای چرب و چسبنده چرا که این ماده در حقیقت میزان pH موجود در مو و پوست سر را متعادل می کند. وقتی که میزان pH مو کنترل شود ، غدد چربی نیز به طور اتوماتیک به درستی کار می کنند و چربی بیش از حد تولید نمی کنند. سرکه سیب بعلاوه آلودگی و چربی ایجاد شده در کف سر و مو را پاک می کند. همچنین،موهایتان را نرم و درخشان می کند.

از تخم مرغ برای برطرف کردن چربی مو استفاده کنید 

تخم مرغ ها مواد مغذی هستند ، نه تنها برای بدن بلکه برای موها نیز مفیدند. می توانید برای از بین بردن چربی مو محلولی از تخم مرغ و عسل تهیه کنید و مانند ماسک به موهایتان بزنید. این ترکیب بعنوان یک نرم کننده طبیعی برای موهای چرب عمل می کند. بخصوص اگر در اثر استفاده از شامپوهای نامناسب موهایتان چرب شده است، این ترکیب به خوبی می تواند چربی موها را از بین ببرد. می توانید به این ترکیب آلوئه ورا و مقداری آبلیمو نیز استفاده کنید. این دو ماده نیز برای مو بسیار مفید هستند.

ماسک توت فرنگی برای از بین بردن چربی اضافه موی سر

از توت فرنگی برای از بین بردن چربی مو استفاده کنید 

این میوه ی خوش طعم و زیبا نه تنها یک آنتی اکسیدان مفید برای بدن شماست بلکه برای ریشه مو و کنترل تولید چربی روی سرتان نیز موثر باشد. توت فرنگی به سلامت مو کمک کرده و باعث شادابی آن می شود. توت فرنگی می تواند چربی مو را جذب کرده و موهای را از چرب بودن بیش از حد نجات دهد.

از جوش شیرین برای از بین بردن چربی مو استفاده کنید 

جوش شیرین نیز از جمله موادیست که خیلی سریع می تواند باعث از بین بردن چربی مو شود. اگر عجله دارید و می خواهید خیلی سریع چربی موهایتان را از بین ببرید مقداری جوش شیرین را مانند شامپوی خشک به موهایتان بزنید. در غیر این صورت یک محلول مایع با استفاده از اب با آن بسازید و موهایتان را با آن بشویید.

  

منبع: بانوی شهر